About men, fingers and rings …

כמו שאמרנו כבר בפוסט הקודם על טבעות ואצבעות משמעות הטבעות לגברים ונשים כמעט זהה…ובכל זאת, הנה כמה הבדלים שמתייחסים למין החזק.

יד ימין מול יד שמאל
מדובר בעניין תרבותי ואפילו במקומות מסוימים דתי (כמו טבעת נישואין שלרוב עונדים על יד שמאל). יד שמאל היא האינדיקציה לאופי ולאמונות שלך. יד ימין לעומתה היא לרוב היד הפיזית יותר. נראית יותר. נוכחת יותר ולכן היא ההזדמנות שלך לצאת בהצהרה אופנתית.

גבר – גם לך יש אצבע קטנה
ומה שהיא מספרת…וואיי וואיי. סתם…לא להיבהל. טבעת על הזרת נקראת גם ‘ג’נטלמן רינג’ והיא מסמלת במדינות מערביות רבות, סטטוס משפחתי, מורשת משפחתית או מייצגת קשר רגשי למשהו ובעיקר למישהו.

האמה – האצבע האמצעית
לא תראו הרבה גברים עונדים טבעת על האצבע האמצעית. עם זאת לאט לאט העניין תופס תאוצה. לצד האמירה האופנתית הייחודית, המשמעות של טבעת על האמה מעידה על אי וסדר. לא סתם היא באמצע…ועוד משהו באמה היא האצבע הגדולה ביותר בכף היד הגברית ולכן היא מייצגת אלמנט של גבריות.

האצבע – זו שהצבענו איתה פעם בשיעורים
לפני מאות שנים, גברים נטו לענוד טבעת ייחוס משפחתית או טבעת חותם על אחת האצבעות (לא משנה באיזו יד). הטבעת סימלה את המעמד שלהם וסוג של ‘דירוג חברתי’. כיום, הזרת היא זו שנהנית מטבעות ‘סטטוס’ כאלה, אבל לאחרונה הטרנד התפשט גם לאצבע (האינדקס) אליהן התווספו טבעות כיתה ואחווה (קבוצות האליטה באוניברסיטאות האמריקאיות). בקיצר, אצבע של ‘תפוס כפי יכולתך’ או בא לי להשוויץ.

האגודל – בואו נדבר עליה רגע
קצת בסנוביות מרוחקת מכל האצבעות האחרות, תפסה לה האגדול מעמד משלה.
לרוב טבעת גברית על האגודל תספר אחד משני סיפורים – כח והשפעה. הטבעות לרוב תהיינה רחבות גדולות ואפילו קצת פומפוזיות ומגושמות.
הסיפור השני הוא על חברות ואינטראקציה חברתית כמו שמסמלים ‘לייק’.
כשמעניקים לגבר אהוב מתנה טבעת, לרוב זו תהיה טבעת המיועדת לאגודל (כמובן למעט טבעות אירוסין).

והנה עוד כמה דברים מעניינים מעולם הכירולוגיה וקריאת כף היד ומבנה האצבעות:
בואו נכניס קצת מיסטיקה לחיים. מסתבר שכמעט כל האצבעות למעט האגודל קיבלו שם שמקורו באלים היווניים. מסתבר שלפי פרשנויות שונות לאצבעות יש גם משמעויות מטאפיזיות פשוטות, שמאפשרות לדייק לא רק את משמעות הטבעת אלא גם מציעות איזו אבן תתאים לכל אצבע.

השילוב של כל הסימבוליות הזה יכולה להשפיע על האופן בו תבחרו לענוד את הטבעות שלכם.

האגודל – מייצגת כח רצון ועמידה על זכויות. על האגודל מומלץ לענוד טבעת עם אחת מהאבנים הבאות: רובי, קרנליאן (אבן יקרה בגוון אדום) או גרנט (נופך) – או בקיצור אבנים טובות ואדומות.
אצבע – מיוחסת ליופיטר ומסמלת ביטחון עצמי, מנהיגות, אמביציה ורוחניות. האבנים המומלצות הן לאפיס לאזול (לאפיס בגוון כחול), אמטיסט או טופז כחולה.
האמה – מיוחסת לשבתאי – ולאיכויות כמו איזון, צדק, חיבור לחוק, אחריות ומהות של ‘חיפוש פנימי’ אבנים בעלות תכונות מרגיעות ומפיגות חרדה הן האבנים שיתאימו לטבעת שתניחו על האמה – רוז קוורץ, קוראל, אקווהמרין.
הקמיצה – מייצגת את אפולו ומכוונת לאכויות כמו יחסים, יצירתיות, ואהבת היופי והאסתטיקה. אבנים שישלימו את הטבעת המתאימה הן ג’ייד, מונסטון, אמטיסט, ספיר וטורקיז
הזרת ­– מסתבר שמרקורי שולט באצבע הקטנה ומייצג אינטילגנציה, יכולות תקשורת, כושר שכנוע ואינטואיציה. תבחרו לכם טבעת עם מונסטון, אמבר או ציטרין ויש לכם את זה.

אז מה היה לנו כאן?
וואי שפע…מה שנותר לכם לעשות הוא לשאול את עצמכם מה בא לכם לגלות לעולם על עצמכם. תבחרו אצבע. תבחרו טבעת. תבחרו משמעות. תבחרו אבן…ותציגו לראווה ובגאווה את האמירה שלכם. תתחדשו.
ועכשיו כשאתם כבר ממש בתוך זה קפיצה קטנה לכאן (לינק טבעות גברים) תסגור לכם עניין.

פוסט זה תורגם חלקית ונכתב בהשראת Kate Miller-WilsonJewelry Designer
קרדיט לתמונות – Unsplash